Безоплатні медичні послуги у випадку інсульту під час війни Програма медичних гарантій продовжує працювати навіть під час війни. Пацієнти, як і раніше, можуть отримувати пр безоплатно медичну допомогу, за яку сплачує держава. Українці, які – через бойові дії – змушені були переїхати в інші регіони країни, можуть отримати необхідну їм медичну допомогу в медичних закладах за місцем фактичного перебування, місце реєстрації пацієнта не має значення. Нагадуємо, серед безоплатних послуг, які гарантовані пацієнту з інсультом чи підозрою на нього: - первинний огляд, - термінова комп’ютерна томографія або магнітно-резонансна томографія, - лабораторні та інструментальні дослідження.
Також до безоплатного пакета входять: - тромболітична терапія включно з необхідними ліками, - ендоваскулярне лікування (малоінвазивна хірургія судин головного мозку), - нейрохірургічна допомога, - ліки з Нацпереліку, - медичні вироби, які централізовано купують Медзакупівлі України.
Національна служба здоров’я України оплачує і вторинну профілактику інсульту, харчування в стаціонарі та медичну реабілітацію.
Пацієнту з підозрою на інсульт не потрібне направлення лікаря, щоб отримати медичну допомогу безоплатно, адже це – невідкладний стан. Допомогу медики надають незалежно від наявності направлення чи декларації з лікарем.
Звертаємо увагу, у разі необґрунтованої відмови у наданні медичної допомоги або якщо комунальний чи державний медзаклад, маючи змогу продіагностувати пацієнта, направляє його на платну діагностику у приватний, закликаємо звертатися:
до контакт-центру МОЗ – 0-800–60-20-19
або на гарячу лінію НСЗУ – 16-77.
У закладах охорони здоров’я, законтрактованих за Програмою медичних гарантій, не повинні брати кошти за надання медичних послуг чи діагностику, що входять у контрактні пакети.